niedziela, 27 września 2009

Botox co to jest ?

Botox co to jest ?
Podstawowe informacje.


Botox to rodzaj neurotoksyn produkowanych przez szczepy bakterii, które występującą w gnijącym mięsie. Potoczna nazwa to pałeczka jadu kiełbasianego. Jest siedem odmian toksyny botulinowej: od A do G. W botoxie znalazła zastosowanie pierwsza z odmian toksyna botulinowa A.

Dzisiaj, botox służy do celów medycznych i terapeutycznych. Stosuje się go nawet u pacjentów z porażeniu mózgowym i innymi problemami neurologicznymi. W ostatnim czasie coraz częściej stosuje się botox, aby zminimalizować efekt starzenia się skóry, szczególnie jeżeli chodzi o twarz.
Botox stosuje się także w przypadkach migreny, nadpotliwości( ręce, stopy, czoło pachy), skurczu powiek, zeza, ślinotoku i dystonii szyjnej (bolesne skurcze mięśni szyi) zatok, otyłości, choroby wrzodowej i nietrzymaniu moczu.
Pozytywne działanie botoxu na zmarszczki i drobne linie na twarzy zostało przypadkowo odkryte przez lekarzy okulistów, którzy wstrzykiwali botox do mięśni wokół oczu pacjentów cierpiących na skurcze mięśni twarzy.

Dodatkowym skutkiem ubocznym tego zabiegu okazało zmniejszenie się zmarszczek na twarzy. Leczenie preparatem Botox jest bardzo skuteczne, a zabieg trwa krócej niż dziesięć minut. Zastrzyki z Botoxu powinny być wstrzykiwane w klinice lub w gabinecie lekarskim u lekarza dermatologa. Zaleca się przed zabiegiem zapytać lekarza wykonującego zabieg czy skończył odpowiedni kurs i czy posiada stosowny certyfikat.

Rezultaty leczenia botoxem są widoczne w ciągu pierwszych kilku dni, a skutki trwają zwykle nawet do pół roku. Większość osób chce kontynuować zabiegi prosząc o dodatkowe zastrzyki po czterech, pięciu miesiącach.
Zastrzyki z Botoxu są podawane z cienkiej igły bezpośrednio do tkanki mięśniowej i nie są ogólnie uważane bolesne. Pacjent odczuwa lekkie mrowienie i drętwienia o okolicach wstrzyknięcia. Aby zmniejszyć ból stosuje się okłady z lodu lub specjalną maść. Przed zabiegiem nie stosuje się leków przeciwbólowych, które mogą osłabić lub zwielokrotnić działanie preparatu.

Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, twarzy, kąpać się, a nawet schylać. Mogłoby to spowodować przemieszczenia wstrzykniętego preparatu.

Botox pozwala każdemu osiągnąć odmłodzony wygląd w ciągu paru dni, bez operacji. Niestety Botox nie jest tani. Koszt likwidacji zmarszczek to wydatek około 500-800 zł, leczenie migreny – 1000-1400 zł?,a nadpotliwości 1000 zł - 2000 zł.

Aby dowiedzieć się szczegółów na temat Botoxu i czy to leczenie pomoże Ci osiągnąć żądane wyniki, należy skontaktować się z chirurgiem plastycznym, który ma doświadczenie w leczeniu tym preparatem i powie czy ten rodzaj leczenia jest dla Ciebie.
Botox co to jest ? Podstawowe informacje.

Jeśli podoba Ci się ten ten temat kliknij na napis "Lubię to", a wpis pojawi się jako TWOJA ulubiona strona na FACEBOOKU. Przycisk "NK" to wpis na Naszej Klasie, W-Wykop 

Film z serwisu Youtube.com pokazujący zabieg wstrzykiwania Botoksu. 

Link:

Information about botox treatment


Botox co to jest ?
Podstawowe informacje.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja robiłam botoks tutaj: zobacz na tej stronie i zdecydowanie byłam zadowolona z efektu końcowego. Moim zdaniem najlepiej korzystać z takich usług z polecenia. Moja koleżanka również była zadowolona więc byłam w stanie zaufać. :)

    OdpowiedzUsuń

How to lose 10 pounds ebook,

How to lose 10 pounds tutorial

Chopper Tattoo Designs, Skin Whitening Forever

Skin Whitening Forever

How to Be More Attractive and Desirable, free-bonus, Get a tattoo free bonus, Natural Breast Enlargement

Natural Breast Enlargement

How to Be More Attractive and Desirable, Reduce Cellulite Forever

Cellulite Free Forever