wtorek, 15 września 2009

Botox informacje-skutki uboczne

Botox informacje-skutki uboczne.

Jak w przypadku każdego leku tak i w przypadku botoxu istnieje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Najczęściej występującym skutkiem ubocznym to zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Inne niepożądane objawy to bóle głowy, zakłócenie pracy układu oddechowego, tymczasowe zwiśnięcie powiek, nudności i objawy grypopodobne.
Botox działa paraliżująco na mięśnie w miejscu wstrzyknięcia. W rzadkich przypadkach, efekt ten może rozprzestrzeniać się na inne mięśnie w pobliżu wstrzyknięcia. Może to powodować przejściowe porażenie mięśni sąsiednich, które mogą prowadzić do opadnięcia powiek lub lekkiego paraliżu twarzy. To działanie niepożądane występuje u mniej niż 2 procenta badanych pacjentów.
Inne niepożądane działania, które mogą być doświadczane przez pacjentów to: ból twarzy, rumień (zaczerwienienie skóry) w miejscu wstrzyknięcia i osłabienie mięśni twarzy. W większości przypadków reakcje te znikają po tygodniu od zabiegu.
Skutki uboczne mogą również wystąpić, gdy lek wchodzi w interakcje z innymi lekami.. Przed otrzymaniem zastrzyku Botox, potencjalny pacjent powinien poinformować lekarza o wszelkich lekach, które przyjmuje. Leki, które mogą być niebezpieczne w połączeniu z Botoxem obejmują: antybiotyki stosowane w leczeniu zakażeń, takie jak gentamycyna, tobramycyna, klindamycyna i linkomycyna, leki stosowane w leczeniu problemów rytmu serca, takie jak chinidyna i leków stosowanych w leczeniu ALS czy choroba Alzheimera.
Pewne grupy osób są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Są to osoby z infekcjami skórnymi w miejscu wstrzyknięcia oraz osoby z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Lekarz wykonujący zabieg powinien zawsze mieć tego świadomość, a jeżeli nie zapyta to sami musimy mu o tym przypomnieć.
Botox pozostaje w organizmie przez okres maksymalnie sześciu miesięcy i ryzyko skutków ubocznych stopniowo maleje. Bardziej narażone są osoby, które którzy chcą kontynuować zabiegi. Ostatnio pojawiły się nawet opinie, że wieloletnie stosowanie botoxu może doprowadzić do zaniku niektórych mięśni, a w skrajnych wypadkach wywołać raka mózgu. Pamiętajmy, więc o starej dobrej zasadzie, która mówi: „Co za dużo to niezdrowo”
Botox informacje-skutki uboczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

How to lose 10 pounds ebook,

How to lose 10 pounds tutorial

Chopper Tattoo Designs, Skin Whitening Forever

Skin Whitening Forever

How to Be More Attractive and Desirable, free-bonus, Get a tattoo free bonus, Natural Breast Enlargement

Natural Breast Enlargement

How to Be More Attractive and Desirable, Reduce Cellulite Forever

Cellulite Free Forever