piątek, 4 września 2009

Botox a Kwas hialuronowy

Botox informacje

Botox a Kwas hialuronowy
Początki botoxu to lata 60. Pod koniec lat 80 tych pojawił się konkurent kwas hialuronowy - polisacharyd występujący naturalnie w skórze każdego człowieka.
Posiada on zadziwiająca zdolność do wiązania cząstek wody do kilkuset razy więcej niż wynosi jego ciężar. Dzięki tej niespotykanej własności zdolności zatrzymywania wody skora pozostaje elastyczna jędrna i sprężysta. Wiadomo ze poziom wody w ciele człowieka obniża się z wiekim. Noworodki maja w ciele około 80% wody z upływem czasu poziom ten stale obniża się i osiąga u ludzi starszych około 50 %.
Oprócz zbawiennego działania na skore. Kwas hialuronowy chroni Nas również przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponieważ jest to substancja naturalna nie powoduje ona uczuleń i nie ma ryzyka ewentualnych powikłań. Koszt leczenia to około 700- 1500zl w zależności od rodzaju preparatu i ilości.
Botox stosuje się raczej w przypadku zmarszczek dynamicznych, a kwas hialuronowy  jako wypełniacz do  zmarszczek statycznych.
Oprócz likwidowania zmarszczek, za pomocą kwasu hialuronowego możemy również korygować lub korygować:
  • kości policzkowe,
  • zmarszczki w rejonie ust,
  • zmarszczki między brwiami, 
  • ksztalt biustu,
  • kształt ust,
  • opadające kąciki ust,
  • zmarszczki na policzkach,
  • bruzdy wargowe-nosowo,
  • kształt brody
  • schorzenia stawów
Kwas hialuronowy nie wnika w głębsze warstwy skóry i czasem jest on wchłaniany przez nasz organizm, dlatego zabiegi trzeba powtarzać średnio, co pół roku. Zależy to od stanu, w jakim jest nasza skóra. Na rynku dostępne są trzy rodzaje kwasu hialuronowego różniące się gęstością. W zależności od głębokości zmarszczek dobiera się jego rodzaj. Kwas hialuronowy dodawany jest również jako składnik w kremach, szamponach, mleczkach i tonikach.

Na głębokie zmarszczki stosuje się też kombinacje obu tych substancji botox + kwas hialuronowy. W kręgach medycznych panuje przekonanie, że kwas hialuronowy jest substancja bezpieczniejsza od botoxu. Ostatnimi czasy ujawniono, że wieloletnie stosowanie botoxu w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaniku mięśni a w przypadkach zastrzyków w głowę nawet raka mózgu.
Botox jest jak by nie mówić jest trucizna o nie do końca rozpoznanych skutkach ubocznych.
Zabiegu nie powinny wykonywać osoby cierpiące na alergie, choroby układu odpornościowego, kobiety w ciąży, matki karmiące piersią.
Najczęstsze skutki uboczne to zaczerwienie, opuchlizna i swędzenie bezpośrednio po ukłuciu.
Botox a Kwas hialuronowy informacje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

How to lose 10 pounds ebook,

How to lose 10 pounds tutorial

Chopper Tattoo Designs, Skin Whitening Forever

Skin Whitening Forever

How to Be More Attractive and Desirable, free-bonus, Get a tattoo free bonus, Natural Breast Enlargement

Natural Breast Enlargement

How to Be More Attractive and Desirable, Reduce Cellulite Forever

Cellulite Free Forever