sobota, 12 września 2009

Botox na nadpotliwość informacje

Botox na nadpotliwość-podstawowe informacje.
Obecnie coraz częściej stosuje się Botox w leczenie nadpotliwości.
                                        Botox na nadpotliwość

Wydzielanie potu jest naturalnym sposobem organizmu na obniżenie temperatury ciała.
Osoby z nadpotliwością wydzielają pot w ilości znacznie przekraczającej potrzeby organizmu.
Rozróżniamy dwa rodzaje nadpotliwości: nadpotliwość miejscową i całego ciała.
Nadpotliwość miejscowa dotyczy przede wszystkim pach, rąk i nóg.
Napotliwość całego ciała często wynika z chorób takich jak tarczyca czy cukrzyca.
Z reguły po wyleczeniu choroby nadpotliwość znika. Gdy i to nie pomaga można zastosować zastrzyki z botoxu. Praktyka pokazała,że leczenie nadmiernego pocenia przy pomocy zastrzyków z toksyny botulinowej
jest zabiegiem nie tylko skutecznym, ale i bezpiecznym. Leczenie nadpotliwości obejmuje pachy, ręce, nogi i czoło.
W przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych testach kliniczych z udziałem ponad 300 pacjentów z dużą nadpotliwością pod pachami u 81% pacjentów pocenie udało się zredukować do 50% na okres prawie 7 miesięcy.
Toksyna botulinowa ma własności blokujące wydzielania substancji chemicznych w układzie nerwowym, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie gruczołów potowych.
Wstrzyknięcie Botoxu w wyznaczone punkty na ciele powoduje zablokowanie gruczołów potowych, a w efekcie ograniczenie pocenia się. Stosowania toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości jest najskuteczniejsze, gdy wykonywane jest przez lekarza specjalistę, który      przeszedł specjalne szkolenie i który ma doświadczenie z tą procedurą. Podanie toksyny botulinowej tak jak w przypadku leczenia zmarszczek jest nieskomplikowane i wymaga stosunkowo niewielkiej ilości czasu. Przed zabiegiem należy jedynie powstrzymać się od wykonywanie intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz nie korzystać z sauny.
Do zastrzyku używa się strzykawkę z cienką igła przy pomocy, której, wstrzykuje się niewielkie ilości toksyny otulinowej, tuż pod skórą w pobliżu gruczołów potowych odpowiedzialnych za nadmierne pocenie się. Przeważnie stosuje się, co najmniej kilkanaście iniekcji w jednym miejscu. Zastrzyki w dłonie lub stopy mogą być bolesne. Aby zminimalizować ten dyskomfort, lekarze mogą zastosować techniki uśmierzające ból takie jak: kremy, bloki nerwów, lód lub wibracje.
W trakcie zabiegu istnieje możliwość, że niektóre gruczoły potowe, mogą zostać pominięte. W związku z tym, może nadal występować pocenie się w leczonych obszarach. W takim przypadku ważne jest, aby ponownie skonsultować się z lekarzem w celu uzupełnienia luk dodatkowymi zastrzykami. Zastrzyki z botoxu nie leczą na stałe nadmiernej potliwości, należy liczyć się z tym, że objawy stopniowo powrócą za jakieś pół roku.
Ceny takiej kuracji w Polsce to do 1400 – 2000 zł.
Należy jednak pamiętać, że nadpotliwość jest poważnym stanem chorobowym i zanim zdecydujesz się ta botox skonsultuj się
najpierw ze swoim lekarzem.
Botox na nadpotliwość-podstawowe informacje.

3 komentarze:

  1. Jeżeli żadne domowe środki nie pomagają, ani dostepne szeroko w aptece, to ostateczną metodą jest udanie się na zabieg wstrzyknięcia kwasu betulinowego który działa podobno cuda. Koszt takiego zabiegu nie jest wysoki, a daje nam spokój do końca życia.

    OdpowiedzUsuń
  2. hej! ja mam olbrzymi problem z nadpotliwością, i niestety mi już nic nie pomaga a próbowałem już chyba wszystkiego. i chyba muszę się zdecyować na właśnie taki zabieg z użyciem botoxu

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam o tej metodzie leczenia, nawet się zastanawiałam jak ona może działać. Może to nie jest zły pomysł. Nadpotliwość to nie tylko skrępowanie, to także problem w domu bo zapach potu zostaje na meblach, kanapach. Można go skutecznie usuwać z pomocą neutralizatorów https://neutralizatoryzapachu.pl/ te są szczególnie polecane w takich sytuacjach.

    OdpowiedzUsuń